reklama

List pre pána Chmelára

K článku Postaviť sa proti lavíne nenávisti (výzva k politickej a občianskej odvahe) chcem zaujať stanovisko, komentár na fejzbúku rozsahom však nezodpovedá zamýšľanému formátu, preto ho vkladám do blogosféry. Inšpiroval ma ktorýsi bloger.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Citujem z úvodného odseku: „Všetky vžité predstavy o vľúdnom, dobrosrdečnom a kresťanskom národe, ktoré sme si vytvárali o nás samých, sa zrazu ukazujú ako falošné."

Protirómske vášne sú jedným zo zástupných znakov a prejavov dôsledkov obludného problému, ktorý nespôsobil „vľúdny dobrosrdečný a kresťanský národ" (ani národ holubičí - ako sa o Slovákoch traduje...), ktorý vôbec nie je kresťanským národom, len sa zaň vydáva, ale množstvo úlisných hadov a falošných prorokov, ktoré z neho na podhubí falošnej „kresťanskej" výchovy a vzorov povstalo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Že bol vľúdny a dobrosrdečný nielen štyridsať rokov pod komunistickou porobou, bol ním aj po zbabranej a nedokončenej „nežnej revolúcii" (lebo bol naďalej vľúdny a dobrosrdečný) - a teraz sa od neho žiada, aby bol vľúdny a dobrosrdečný aj dnes? Dokedy ešte?!

Pán Chmelár, tento článok (apel) na „vľúdnosť a dobrosrdečnosť slovenského národa" sa vám nevydaril. A bol by som rád, keby sa apel na národ (brnkanie na strunu nacionálneho populizmu) konečne a po pravde zmenil v apel na slovenskú občiansku spoločnosť.

Spomínam si na vaše predvolebné články a prejavy na námestiach pred marcovými parlamentnými voľbami, ktoré boli týmto holubičím národom a kadejakými nasadenými a zneužitými pomätenými dobrodruhmi zmetené zo stola a odmietnuté voličmi SMERu (prevažne nostalgikmi socializmu). Antigorilí aktivisti totálne zbabrali aj antigorilie protesty, čím v konečnom dôsledku prispeli k spomaleniu a postupnej mortalizácii vyšetrovania (súčasný stav vo veci) práve na pozadí nimi spôsobeného nezáujmu, zľahostajneniu, pasivity a nedôvery väčšinovej verejnosti. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Budem rád, a prichádza znova čas, kedy „oprášite" svoje myšlienky o nutnosti zmeny spoločensko politického systému na Slovensku, o tom, že politické strany a hnutia sú zlo, ktoré sa obmieňa každé štyri roky raz zľava, raz zasa sprava. Keby ste sa aktívne začali podieľať na zastavení tohto mantinelizmu, ktorý tie dobrosrdečné a dôverčivé ovce stresuje, traumatizuje a zmieta z jedného kúta košiara do druhého.

Aj Slovensko sa ako člen EÚ a eurozóny ocitá vo fáze konca kapitalizmu a jeho dekadentnej záverečnej fázy, ktorá sa vyznačuje takým bezohľadným vykorisťovaním a zbedačovaním občanov, aké tu na Slovensku ešte nebolo (a už vonkoncom nie za čias socializmu!).

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Treba sa nám, pán Chmelár, vrátiť nazad do čias Novembra 1989 a pokúsiť sa o reparát. Nastolením zmien volebného systému a kontroly vládnutia. Zakázať politické strany a hnutia (všetko jedno - v konečnom dôsledku prinášajú len zlo, horizontálne polarizujú spoločnosť a túto ťažko vydobytú samostatnú a autonómnu republiku „riadia" nekompetentne pokusom a omylom mocibažní, chamtiví, bezohľadní a pažraví darebáci, ktorí ju dostali tam kde je dnes, už takmer na kolenách). Totálny a beznádejný ne konsenzus medzi vládnou stranou a opozíciou, ješitné prieky a podrazy vo vnútri opozície sú toho jasným, bezprostredným, každodenným obrazom a dôkazom. Oni škodia Slovensku, spomaľujú jeho napredovanie a ich konanie je viac než len trestuhodné. A nik nie je vzatý na zodpovednosť!

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na politickú scénu, a z dá sa, že úspešne, prichádza ďalšie zlo. Lipšicova Nová väčšina. Nedôverujem jej. Treba skoncovať s falošným mesianizmom.

Nepotrebujeme účelové (pre potrebu vládnucej strany) čiastkové zmeny ústavy, Slovensko potrebuje novú, úplne novú ústavu, zodpovedajúcu jeho potrebám a potrebám spoločnosti dnes, nie spred 10-tich rokov. Nevyhnutne si žiada osobnostne a charakterovo silného prezidenta, nie „asistentíka" vládnucej moci.

Potrebujeme ďalšiu decentralizáciu moci, jej rozdelenie a posilnenie na úrovne regionálnych, mestských a obecných samospráv, posilnenie (dotácie a investičné stimuly) slovenským malým, stredným a veľkým podnikateľským subjektom (slovenským!) nie zahraničným, ktorí nás vydierajú, vyhrážajú sa odchodom a ukracujú daňovými úľavami (aj na desať rokov!), pýtajúcimi dotácie na tvorbu, potom na udržanie pracovných miest pretože Slovensko na to nemá, lebo na tie „stimuly" nemá už pomaly kto pracovať a pracujúci si vlastne zo svojich čistých príjmov približujúcich ich k hranici chudoby (315 eur na osobu - 700 tisíc ľudí) platia cez dane a odvody ešte aj vlastné pracovné miesta!

Treba zastaviť genocídu slovenského obyvateľstva cez slabé školstvo, zdravotníctvo (pasívna eutanázia „nepohodlných" drahých pacientov, ktorú spôsobujú najmä súkromné zdravotné poisťovne), rozbitý sociálny systém, systém sociálnych dávok a venovať sa kľúčovým problémom spoločnosti a nie čiastkovým odvádzaním pozornosti kamsi inam, hľadaním vnútorného nepriateľa, na ceste do pekla. 

K Vašej spomienke na M.L. Kinga - v poriadku, lenže my, občianska spoločnosť Slovenska sme už úplne inde, nenachádzame v USA a v roku 1961, ale v osvetí prostredia viac-než istého európskeho súštátia pred neodvratným rozdelením eurozóny a v oblasti ľudských a občianskych práv sme už oveľa ďalej. Väčšina amerických černochov chcela, ale nemohla a nesmela, väčšina "našich" Rómov môže, smie, ale nechce. Rómovia, žijúci na Slovensku, majú rovnaké práva ako my, len väčšina z nich sa nimi neriadi. Nemusí. My však chceme konkrétne a vecné riešenia dlhodobo „zatĺkaných", popieraných a neriešených problémov s neprispôsobivými jednotlivcami a skupinami. A slovenského M.L. Kinga nepotrebujeme.

Potom riešme aj prípady diskriminácie. Individulálne. Aj žien. Všetkých. Nielen rómskeho pôvodu. 

Chceme právny štát! Ten ním v terajšej podobe nie je! Jeho ostatky sú decimované politikmi, ktorí ho svojimi rozhodnutiami rúcajú, a asistuje im pri tom ústavný súd! 

Vo svojom článku apelujete na rozum, zdržanlivosť, silu a odvahu spoločnosti a politikov, pričom je zrejmé, že politikom práve tento stav vyhovuje a na ňom ako na zelenej lúke spásajú trávu svojich politických ambícií moci a vládnutia podľa starého známeho „rozdeľ a vládni". 

Ešte raz. Pán Chmelár, tento článok sa vám nevydaril.

http://www.denikreferendum.cz/clanek/14065-postavit-sa-proti-lavine-nenavisti-vyzva-k-politickej-a-obcianskej-odvahe

Zatraste sám sebou, zopakujte si i toto a začnite vecne tak, ako ste to robili v marci 2011:
http://www.voxvictims.com/2012/02/19/noam-chomsky-desat-najdolezitejsich-sposobov-manipulacie-s-verejnostou/

A vedzte, že v zmysluplnom konaní a aktivitách popredného slovenského intelektuála, politológa a rektora bratislavskej Akadémie médií Vás budem podporovať tak, ako som to robil v marci minulého roka. 

Lebo to, čo ste nám, občanom predoslali, ako dobre mienené posolstvo, je síce dojemné a dojímavé, ale my sa už nerozplačeme.

Juraj Režo

Juraj Režo

Bloger 
  • Počet článkov:  196
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Abonent malej publicistiky prezentujúci svoje názory ako notorický občan. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu